działania w MAPTEKU

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
LouCyphre
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: H&H
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 24 wrz 2008, o 19:56

Ale się zrobiła afera z niczego ... :roll:

W sobotni wieczór spotkało się dwóch adwersarzy, wymienili się znakami pokoju i tyle.

A tu po niedzieli jakieś HALO, samobiczowania, konstruktywne krytyki przed kolektywem...no ja Was proszę :whistle:



Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 173 razy
Polubione posty: 104 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 24 wrz 2008, o 20:45

To nie jest jakaś afera rozporkowa :?: :mrgreen:
Myślałem ,że będą jakieś pikanterie :whistle:

liwit
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: A6 vel Odi
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Re: działania w MAPTEKU

Post 24 wrz 2008, o 20:47

To wszystko wina Małego jest :evilgrin:
- Bagażnik nigdy nie jest wystarczająco duży /by Bilex/

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 24 wrz 2008, o 22:49

barbie pisze: Zwróciłam mu uwagę, bo przegiął. (...) przytoczę (z pamięci niestety) (...) Carfit zapytał Lucka, czy ten już robi dla 4T, a jeśli nie, to może powinien, bo Azrael ostatnio przycichł i brakuje zastępcy. Mniej więcej tak to było, a wydźwięk miało dość napastliwy..
I okazuje się, że lepiej było to zostawić Carfitowi do własnej i niewymuszonej refleksji, ewentualnie Luckowi lub Azowi - do olania albo odpowiedzi ogniem, wedle nastroju. I nie byłoby problemu.
Barbie, nic osobistego - ale chyba nauczka na przyszłość, dla nas wszystkich, nie tylko dla modów (acz dla osób funkcyjnych szczególnie, bo jednak zwrócenie uwagi przez moda lub członka rady, nawet na PW i przyjacielsko, może być nadinterpretowane). Niech każdy pisze na własną odpowiedzialność, i niech to, co napisał, świadczy potem o nim.
Nawet jeśli będą oczy boleć od patrzenia, i nawet jeśli lektura spowoduje, że pogorszy się nam opinia o koledze... Trudno. Precz z fałszowaniem rzeczywistości (o, ale mi fajny manifest wyszedł :-d ).
barbie pisze:
WiS pisze: Mam badzieję, że chodziło o formę - nie o treść (ale pewności nie mam, i nieco mnie to niepokoi).
Na to mogę tylko powiedzieć, że bardzo mi przykro.
Poczułaś się dotknięta moim "brakiem pewności"? To przepraszam, nie zamierzałem Cię urazić, ale - skąd niby miałem mieć taką pewność...? Zwłaszcza w świetle postów, poprzedzających mój?
barbie pisze:Jeśli ktokolwiek ma podejrzenia, że bronię 4T lub też ukrywam krytykę tej firmy, to bardzo proszę powiedzieć to wprost.
Ja tam napisałem wprost - dokładnie to, co chciałem: że nie mam pewności, co zostało usunięte i dlaczego. Po Twoim wyjaśnieniu zyskałem wiedzę i dobrze mi z tym.

LouCyphre
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: H&H
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 24 wrz 2008, o 23:02

Mody i członkowie Rady Trupów ! Macie Swoje wewn. forum to róbcie sobie prztyczki tam właśnie. PO co młodzież gorszyć ?


:mrgreen:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 24 wrz 2008, o 23:08

Staramy się działać przy otwartej kurtynie, żeby lud wiedział, jak dobrze jest rządzony.

W ukryciu - dzielimy tylko zyski z reklam. I prezenty od firm.

LouCyphre
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: H&H
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 24 wrz 2008, o 23:12

WiS, Lud musi myśleć, że Waadza jednym głosem mówi ;-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 24 wrz 2008, o 23:19

Lud nie powinien myśleć wcale, jeśli już... 8-)

LouCyphre
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: H&H
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 24 wrz 2008, o 23:20

No to powinno mu się temu ludowi wydawać chociaż, że myśli ;-)

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 00:00

WiS pisze:
barbie pisze: Zwróciłam mu uwagę, bo przegiął. (...) przytoczę (z pamięci niestety) (...) Carfit zapytał Lucka, czy ten już robi dla 4T, a jeśli nie, to może powinien, bo Azrael ostatnio przycichł i brakuje zastępcy. Mniej więcej tak to było, a wydźwięk miało dość napastliwy..
I okazuje się, że lepiej było to zostawić Carfitowi do własnej i niewymuszonej refleksji, ewentualnie Luckowi lub Azowi - do olania albo odpowiedzi ogniem, wedle nastroju. I nie byłoby problemu.
Barbie, nic osobistego - ale chyba nauczka na przyszłość, dla nas wszystkich, nie tylko dla modów (acz dla osób funkcyjnych szczególnie, bo jednak zwrócenie uwagi przez moda lub członka rady, nawet na PW i przyjacielsko, może być nadinterpretowane). Niech każdy pisze na własną odpowiedzialność, i niech to, co napisał, świadczy potem o nim.
Nawet jeśli będą oczy boleć od patrzenia, i nawet jeśli lektura spowoduje, że pogorszy się nam opinia o koledze... Trudno. Precz z fałszowaniem rzeczywistości (o, ale mi fajny manifest wyszedł :-d ).
Wybacz WiS, ale dla mnie to jest przerost formy nad treścią. Kilka dni temu pisałam to samo w shoutboxie - jeżeli "wolność" tego forum ma oznaczać przyzwolenie na brak kultury, to ja się tak nie bawię i basta.
A jeżeli zwrócenie uwagi na takie zachowanie jest powodem do piętnowania mnie, a nie tego zachowania, to Państwo wybaczy, ale chrzanię taki interes.
Swojej woli nikomu narzucać nie będę. Jeśli taki styl Wam odpowiada, to bawcie się dobrze, ale ja z funkcji moderatora rezygnuję.
WiS pisze:
barbie pisze:
WiS pisze: Mam badzieję, że chodziło o formę - nie o treść (ale pewności nie mam, i nieco mnie to niepokoi).
Na to mogę tylko powiedzieć, że bardzo mi przykro.
Poczułaś się dotknięta moim "brakiem pewności"? To przepraszam, nie zamierzałem Cię urazić, ale - skąd niby miałem mieć taką pewność...? Zwłaszcza w świetle postów, poprzedzających mój?
Tak się rodzą plotki. Jedna pani drugiej pani, samonapędzająca się paranoja, bo ktoś słyszał że rozdają samochody w Moskwie na Placu Czerwonym.
Zadałam pytanie kto widział oryginalny post. I coś cisza.
Ale nie przeszkadza to podejrzewać, że to ja jestem nie w porządku. Smutne.
WiS pisze:
barbie pisze:Jeśli ktokolwiek ma podejrzenia, że bronię 4T lub też ukrywam krytykę tej firmy, to bardzo proszę powiedzieć to wprost.
Ja tam napisałem wprost - dokładnie to, co chciałem: że nie mam pewności, co zostało usunięte i dlaczego. Po Twoim wyjaśnieniu zyskałem wiedzę i dobrze mi z tym.
Cieszę się, że chociaż Tobie.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 426 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 00:10

barbie pisze: Zadałam pytanie kto widział oryginalny post. I coś cisza.

Ja, ja, ja widziełm!

Ale nie wiedziałem że to ważne że widziałem, bo nie widziałem pytania, gdzie pytasz się kto widział... ;-)

gruby
5 gwiazdek
Auto: klekotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 00:28

jarmaj pisze:
barbie pisze: Zadałam pytanie kto widział oryginalny post. I coś cisza.

Ja, ja, ja widziełm!

Ale nie wiedziałem że to ważne że widziałem, bo nie widziałem pytania, gdzie pytasz się kto widział... ;-)
Ja tez widzialem, pytanie przegapilem.

Byl mocno zaczepny. Ale czy na tyle, zeby edytowac - nie wiem.

Forum tez jest od prztykania sie. Ile mozna sobie slodzic?

g.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 00:42

Przesilenie zimowe jak nic. Ja widziałem też oryginał. Ale już go nie pamiętam. Widać nie wstrząsnął mną aż tak. Sugeruje po kielonku dla wszystkich i wrzucenie na luz. Każdy ma swoją rację ale szkoda kopii kruszyć o taka niewielką sprawę

gruby
5 gwiazdek
Auto: klekotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 00:47

Konto usunięte pisze:Sugeruje po kielonku dla wszystkich
Jeszcze jeden? To ja sie ledwo klawiatury trzymam, a Ten chce mnie dobic...

g.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 00:56

Konto usunięte pisze: Przesilenie zimowe jak nic.
Fakt 8-)

Barbie, ja rozumiem, że chciałaś dobrze - ale wyszło niestety tak sobie, w dużym stopniu niezależnie od Twojej akcji. I nie ma co się spinać ani obnosić z urażoną dumą, nikt Cię w końcu tu na stosie nie pali.

Natomiast co do meritum. Jeśli mam do wyboru dwie różne, a niekomfortowe sytuacje na tym forum:
1) brak delikatności i kultury słowa, czyli pyskówki i przytyki (nawet subiektywnie chamskie) między userami,
2) choćby cień podejrzenia o cenzurę ze strony modów i nierówne traktowanie firm przez waaadze tutejsze -
to ja przepraszam, ale wolę znosić to pierwsze.

Dlatego uznałem, że coś trzeba sobie tu publicznie wyjaśnić. I cieszę się, że się okazało, że CENZURY NIE MA. I tego proponuję się trzymać.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 01:04

WiS kwiaty kupuj albo pionową podpórke do spojlera :-) i wpadaj do warszawki jutro na obiad

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 426 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 01:07

Konto usunięte pisze:albo pionową podpórke do spojlera :-)
Możesz WiS sobie taką załatwić od Małego.
Ponoć ma ich tyle, że nawet jedna obok drugiej się mu nie mieszczą :giggle:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 12:23

WiS pisze: I okazuje się, że lepiej było to zostawić Carfitowi do własnej i niewymuszonej refleksji, ewentualnie Luckowi lub Azowi - do olania albo odpowiedzi ogniem, wedle nastroju. I nie byłoby problemu.
Barbie, nic osobistego - ale chyba nauczka na przyszłość, dla nas wszystkich, nie tylko dla modów (acz dla osób funkcyjnych szczególnie, bo jednak zwrócenie uwagi przez moda lub członka rady, nawet na PW i przyjacielsko, może być nadinterpretowane). Niech każdy pisze na własną odpowiedzialność, i niech to, co napisał, świadczy potem o nim.
Nawet jeśli będą oczy boleć od patrzenia, i nawet jeśli lektura spowoduje, że pogorszy się nam opinia o koledze...
Mam wrażenie, że nie do końca racja.
Barbie zrobiła to, co do moda należy - kiedy dyskusja na temat czegoś przeradza się w ustalanie profesji matki kogoś, to mod ma prawo i obowiązek zaproponować dyskutantom, by swoje opinie o sobie wzajemnie, na priv raczej wyjaśnili.
Barbie nie wyedytowała posta Carfita (choć mogła), a jedynie zwróciła mu uwagę, że osobiste animozje to nie temat na posta. To Carfit zdecydował sam wyedytować to, co napisał.

O każdym świadczy to co sam napisał, ale nie znaczy to, że ocena jakiegoś posta jest "prywatną sprawą każdego forumowicza i nie powinno się z nią ujawniać". Każdy forumowicz może i powinien reagować na sytuacje których widzieć na Forum nie chce. A zwłaszcza powinien robić to mod.

Nie widzę nic niewłaściwego w postępowaniu Barbie, a wręcz przeciwnie - to my (użytkownicy) zbyt często kładziemy uszy po sobie i nie piszemy tego, co myślimy o niektórych wyczynach (bo po co się angażować i narażać), a powinniśmy. I to, akurat nie ma nic wspólnego z cenzurą, a jedynie z chęcią zachowania podstawowych zasad na Forum.

BTW: FIRMY...
Wielokrotnie już było to napisane na tym Forum, ale widać do niektórych nadal nie dotarło, więc napiszę jeszcze raz i wielkimi literami:

KAŻDA FIRMA MA TUTAJ TAKI SAM STATUS!
TAK SAMO MOŻE BYĆ CHWALONA JAK I KRYTYKOWANA - TU NIE MA ŚWIĘTYCH KRÓW I NIE BĘDZIE!

ALE RZECZOWO, A NIE ZA POMOCĄ INSYNUACJI!

A teraz niech mi ktoś wytłumaczy po jaką cholerę psuć silnik, który FHI z takim trudem poskładało do kupy by jakoś się doturlał do końca gwarancji? :mrgreen:
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Vert
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: zakopane
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 13:29

drodzy napisalem o mapteku w kontekscie zadowolonego klienta a nie po to aby waśnie powstawały.
o edwinie i jego firmie tez pisze i mam nadzieje bede pisal dobrze dalej.
o koprze tez pisalem dobrze ale sie przenioslem do 4turbo o ktorym pisalem bardzo dobrze i to z powodu tego wlasnie pisania dobrze o 4turbo wylecialem a wlasciwie sam sie wynioslem z kropki bo irytowalo mnie ze nie mozna pisac o konkurenji a wlasciwie nie konkurencji.

z wielka przykroscia zaprzestalem wspolpracy z 4 turbo bo jak to sie mowi byly pewne niedomowienia...a bardzo tego zaluje bo mialem rzut beretem od domu a i fajne chlopaki tam pracuja.no nic.takie zycie.wrocilem zatem do papy kopra choć daleko mam. na kolejny remont silnika 2,5 zapewne znowu wybiore się do carfita....wiadomo raz na 5 000km trzeba zrobic remont silnika co by zawczasu nie dopuscic do wydmuchania uszczelek :mrgreen:


tyle :cofee:


ps.jak na razie moje przygody z autem pozwolily mi wyrobic sobie zdanie na w/w firmy i mam jak na razie wyrobione zdanie.wiedzą i obsługa wygrywa edwin w cuglach (tak,tak.mój serdeczny przyjaciel) :evilgrin:
to ja. wasz Rysiek Ochucki

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 13:36

Boże, Bolek! :o Zmieniłeś dealera? ;-) Ani jednego błędu ort.? I składnia jakaś taka...normalna? Choryś, mój przyjacielu? :-) :-p
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

Vert
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: zakopane
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 13:45

poprosiłem kolege bombelku :?
to ja. wasz Rysiek Ochucki

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 13:46

Vert pisze:poprosiłem kolege bombelku :?
A, to wszystko wyjaśnia... :evilgrin:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 14:27

Gal pisze: Nie widzę nic niewłaściwego w postępowaniu Barbie,
Mało kto ma tak fenomenalne wyczucie w modowaniu jak Barbie! Nie inaczej było tym razem 8-)
Dziękuję

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 14:48

Mało kto ma tak fenomenalne wyczucie w słodzeniu. :-p



:mrgreen:

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 173 razy
Polubione posty: 104 razy

Re: działania w MAPTEKU

Post 25 wrz 2008, o 14:50

So What! pisze: Mało kto ma tak fenomenalne wyczucie w modowaniu jak Barbie! Nie inaczej było tym razem
Dziękuję
Lizus zbiera punkty i czeka na cynk na następne 50 tys postów :giggle:

A tak poważnie to uważam ,że ingerencja Barbie była na najwyższym poziomie :!:

ODPOWIEDZ